7.-13. mail toimub „Väärtused – aktiivse kodaniku olemus“ raames projektikohtumine Zagrebis, Horvaatia pealinnas. Tegu on projekti viimase kohtumisega ja teemana käsitletakse animatsiooni, mis on ühtlasi eelmise aasta teema – jutuvestmine (Storytelling) - jätk. Eelmisel aastal sündis kõikide osalevate riikide legenditest e-raamat, mis on loetav veebis.

Horvaatias võetakse legendide peategelased ning pannakse nad kokku ühte multifilmi. Juhendajad Zagrebi filmiklubist õpetavad lastele animatsiooni põhitõdesid ning praktilisi oskusi. Projektis osalevad lisaks Kuusalu koolile veel koolid Itaaliast, Poolast, Norrast, Portugalist, Türgist ja võõrustajamaa Horvaatia.

Horvaatia reisil osalevad  Rauno Püü (6A), Hugo Arrak (6B), Maribel Uusmaa (6C) ja Sandra Järve (7A). Lapsed elavad võõrustavates peredes, saades seeläbi suurepärase võimaluse kogeda horvaatia eakaaslaste ja nende perede igapäevaelu. Horvaatiasse sõidavad õpetajad Kai Peterson, Piia Palge-Lepik ja Rasmus Merivoo.

2015/2016 õa II poolaasta

See koolidevaheline strateegiline koostööprojekt keskendub Väärtustele ning koolist väljalangemise ennetamisele.
Esimene projektikohtumine partnerkoolide õpilastele keskendub lugude vestmisele (Storytelling) ning toimub 13.-19. märtsil Póvoa de Varzim’is, Portugalis.
Projektikirjelduses on ette antud, et sellel reisil osalevad igast koolist 4 õpilast: 2 poissi ja 2 tüdrukut vanuses 12-13. Õpilased peavad esitama festivalil ühe legendi, mille nad on eelnevalt välja valinud. 
Portugali sõitvad õpilased selgusid projektis osalevate õpetajate ja klassijuhatajate aruteludel. Kriteeriumiteks olid muu hulgas õpilase huvi raamatute ja kirjanduse vastu ning valmisolek esineda grupi koosseisus suurel laval. Koolisisese projekti logo konkursi võitja sai auhinnaks Portugali reisi, kuid perekondlikel põhjustel osaleb ta järgmisel õpilasreisil.

Portugali reisi õpilased on:
1. Aaron Allmägi 6A 
2. Anni Riin Lepik 6A
3. Jakob Mattias Oja 6B
4. Joanna Roopa 6B

Saatvad õpetajad on Kaire Truus ja Kaja-Astrid Reiska.

Erasmus+ projekti "Väärtused - aktiivse kodaniku olemus!" raames korraldatud logo kujundamise konkursi tulemused on selgunud.
Žürii otsusega, kuhu kuulus 3 õpetajat ja 2 õpilast, tunnistati parimaks tööks, mis kirjeldab hästi projekti olemust, 6.a klassi õpilase Sandra Järve logokavand.
Sandra saab auhinnaks võimaluse osaleda projektikohtumisel Portugalis, mis toimub märtsis 2016.
Sandra töö esindab ühtlasi ka Kuusalu kooli projekti logovõistluse lõpphääletusel. Hoiame Sandra tööle pöialt!
Ära märgiti ka järgmiste õpilaste tööd:
Mona-Brit Randes 5.a
Viktoria Borissov 6.b
Helerin Tihane 6.b
Uku Pärt Lepik 2.a
Mirjam Kiik 9.b
Loe edasi blogist hääletuse kohta, vaata lõpphääletuse finaliste ning vaata logovõistluse parimaid töid galeriist.

 

Sandra Järve võidukavand

 

Erasmus+: Väärtused
Projekti nimi: „Values - the Essence of an Active Citizen!„
Projekti nimi eesti keeles: "Väärtused - aktiivse kodaniku olemusl!"
Lühend: VEAC

Projekti teema: Koolist väljalangemise ennetamine (Early School Leaving)

Projekti kestus: Sügis 2015 - kevad 2017

Sihtgrupp: Põhikool (1.-9. klass)

Rahastaja: Erasmus+ / Euroopa Liit / SA Archimedes

---------------------------------------------------

Projekti põhiteema on Väärtused.

Mis on väärtused? Miks neid peab alal hoidma? Mida need mulle, mu koolile, mu riigile annavad? Mida teha, et koolis oleks põnev õppida? Kuidas toetada oma kaaslasi ja olla hea meeskond? Need ja paljud muud küsimused saavad vastuse selle kaheaastase projekti käigus.

Kõik koolid meisterdavad Väärtuste laekad, mida omavahel vahetatakse. Meie laegas läks praegu edasi Itaaliasse, meile tuleb aga hoiule Horvaatia karp. Alles kahe aasta pärast saame oma kooli laeka tagasi ja selles sisaldub oi kui palju põnevaid väärtusi, mida iga partnerkool on sinna lisanud!

Interneti vahendusel saame teiste koolide õpilastega tuttavaks, tutvustame oma koole ja riike. Saadame üksteisele kaarte ja joonistusi.

Lisaks logo konkursile on tulemas veel põnevaid tegevusi – joonistusvõistlus ja esseede kirjutamine, jutuvestmised, animatsiooni töötoad jpm.

Klassidega arutleme väärtuste üle ja uurime, millised väärtused on olemas meis endis ja meie ümber. Mis on meile oluline ja miks me väärtustame teatud käitumist, hoiakut, mõtteviisi... Uurime ka, mida teiste riikide õpilased arvavad. Kas neil on samad seisukohad ja arvamused või erinevad? Osalemine suures rahvusvahelises küsitluses aitab seda välja selgitada.

Igast partnerkoolist kogunevad õpilased 2016.a märtsikuus Portugali, et koos avastada lugude vestmise (Storytelling) põnevat maailma.

2016. a sügisel aga tulevad teiste koolide õpetajad meie kooli külla. Ühe nädala jooksul käiakse tundides ja tutvutakse meie kooliga. See on hea võimalus näidata üles oma külalislahkust ja harjutada inglise keeles kõnelemist!

2017.a kevadel saavad taas õpilased kokku aga Horvaatias, kus tegeletakse animatsiooni ja filmimaailmaga.

Projekti partnerid:

1. Kuusalu Keskkool (EESTI)
2. Zespol Szkol w Pobiedziskach, Pobiedziska (POOLA)
3. Agrupamento de Escolas Cego do Maio, Póvoa de Varzim (PORTUGAL)
4. Engin Can Gure Ortaokulu, Istanbul (TÜRGI)
5. Kvåle Skule, Sogndal (NORRA)
6. Istituto Comprensivo Laura Lanza Baronessa di Carini, Sicilia (ITAALIA)
7. Osnovna skola Otona Ivekovica, Zagreb (HORVAATIA)