Meie koolis toimib õppetugi põhimõttel:

I tasand - Abi õpilase juurde
II tasand - Õpilane abi juurde

Esmalt proovitakse õpilast abistada tema loomulikus keskkonnas- klassiruumis. Kui esimese tasandi abi ei osutu tulemuslikuks liigub õpilane tugimeetmete juurde. Selline süsteem toetub kaasava hariduse põhimõtetele ja kindlustab õpilasele mitmekülgse ja läbimõeldud toe.

visuaal

Maarika Rohi - õppetoe juht: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Õppetoe juht toetab ja koordineerib haridusliku erivajadustega õpilaste õpet koolis. Teeb koostööd lastevanemate, õppetoe meeskonna, õpetajate ning kooliväliste partneritega.

Astrid Rõuk- koolipsühholoog: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Natalja Krassilnikova - koolipsühholoog See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koolipsühholoogi töö on suunatud sellele, et toetada õpilaste arengut ja koolis edasijõudmist. Koolipsühholoog abistab õpilasi nende suhtlemise, käitumise, õppimise ning emotsionaalsete probleemide puhul. Selgitab koostöös eripedagoogiga välja õpiraskuste põhjuseid, kasutades teaduspõhist litsenseeritud hindamisvahendit. Vajaduse korral nõustab koolipsühholoog lapsevanemaid, kooli juhtkonda ja õpetajaid. Samuti aitab ta kaasa kooli kui terviku paremale toimimisele.

Piret Kukk- eripedagoog: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tiina Piksar - eripedagoog: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eripedagoogi töö on välja selgitada põhjus, miks konkreetse õpilase jaoks on üks või teine aine raske ning leidma sobiva võtte või meetodi, et õppimine oleks jõukohane. Eripedagoogi töö on äärmiselt vajalik ja vastutusrikas, et aidata hariduslike erivajadustega lastel õppida ja uusi teadmisi omandada. Eripedagoog arendab õpilase tähelepanu- ja keskendumisvõimet, mõtlemisprotsesse, mälu ja kõnet. Oma tööga aitab eripedagoog nii erivajadustega õpilasi nende vanemaid ja õpetajaid.

Susanne Rüütel - sotsiaalpedagoog: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Jane Peters - abiõpetaja sotsiaalpedagoogi suunitlusega: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sotsiaalpedagoog on erapooletu abiline. Vajadusel vahendab õpilase ja kaasõpilase või aineõpetaja kriitiliseks muutunud suhtlemist, vajadusel kaasab lapsevanemad ja spetsialistid või aitab suhelda politseiga. Sotsiaalpedagoogi pädevuses on kokku kutsuda ümarlaud, mis keskendub konkreetse lapse abistamisele kõigi teemaga seotud inimeste ühistöös.

KUUSALU HARIDUSE TUGIKESKUS

tugikeskus

Hariduse Tugikeskus on Kuusalu vallavalitsuse allasutus.
Hariduse tugiteenused on tasuta.
Teenuse osutamise käigus selgitatakse välja lapse õppimise või käitumisega seotud probleemid ning võimalused lapse arengu ja toimetuleku toetamiseks.
Keskuse spetsialistid pakuvad eripedagoogilist, logopeedilist, psühholoogilist, sotsiaalpedagoogilist nõustamist Kuusalu valla koolieelikutele ja kooliealistele lastele ning õpetajatele ja vanematele, kes puutuvad kokku lapse arengu-, õpi- ja/või käitumisprobleemidega.
Keskuse töötajate hulka kuulub ka tervishoiutöötaja lasteaedades.

E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.