31. mail said Kuusalu Keskkooli 3. klasside õpilased Salmistu sadamas proovida, kuidas hakkama saada maa ja vee peal.
Vee ääres pidid lapsed päästevahendit viskama ning meeskonnana suurt päästeparve liigutama. Käidi paadiga merel ja soovijad said paati juhtida. Päeva käigus saadi teada, milline on hättasattunu abistamise varustus päästemeeskonnal ning näha hädasignaali tuld.
Tuleohutuse tutvustamiseks tuli kohale Kuusalu komando päästeauto. Räägiti, mis laadi sündmustele päästeauto välja sõidab. Lapsed said katsetada ühte osa päästja tööst - voolikuid ühendada ja lahti visata ning tulekustutust imiteerida. Räägiti tulest, mis võib olla nii elu päästev kui elu võttev, räägiti, kui oluline on suitsuandur koduses tuleohutuses.
Täname, et tegite selle päeva suureks!
Eriline tänu: Tanel Matsi ja Madis Praks Salmistu vabatahtlik merepääste MTÜ; Raido Ruse, Lahemaa Mereklubi; Liis Truubon, Põhja päästekeskus; Madis Jõgi ja Kaido Klemmer Kuusalu Vabatahtlike Selts MTÜ; Kirsti Mäesepp, Ujumisliit; Maria Trei Kuusalu Keskkool.

Rõõmsat ja ohutut suve kõigile!

IMG 7849 IMG 7855 IMG 7860 IMG 7862 IMG 7863