Kolmapäeval, 4. mail on koolis ROOSA T-SÄRGI PÄEV.

Kandes roosat, ütled EI koolikiusamisele!

Kanna roosat!

roosa

2007. aastal märkasid kaks koolipoissi, Travis ja David, et üht poissi nende koolis kiusatakse, sest ta kannab roosat värvi särki.
Poisid otsustasid sekkuda. Sel samal õhtul läksid nad poodi ja ostsid 50 roosat särki. Nad saatsid oma klassikaaslastele sõnumid küsimusega, kas nad oleksid nõus poisi toetuseks kandma homme koolis roosat särki.
Hea sõna levis kiiresti ja järgmisel päeval kandsid väga paljud nende kooli õpilased seljas roosat värvi särki, et näidata sellega oma vastumeelsust kiusamise suhtes. Alates sellest ajast, tänaseks juba 14 aastat, tähistatakse roosa särgi päeva ning just seetõttu valiti ka 4. mail toimuva rahvusvahelise kiusamisvastase päeva värvideks roosa, lilla ja punane värvitoon.
Poiste julgus ja lahkus lõpetas kiusamise. Milliseid lahkeid tegusid saad Sina teha, et takistada kiusamist?