president

Foto: Kuusalu Kroonika

Detsembri algul jõuab kätte aeg, mil Eesti on vaba riigina saanud tegutseda kauem kui pidanud elama nõukogude okupatsiooni all.
Eesti Muinsuskaitse Selts on kutsunud seda tähistama.

Presidendi Kantselei pakkus välja võimaluse ja Kuusalu Keskkooli Õpilasesinduse inimesed haarasid sellest kinni ja nii sünnibki presidendi kodanikuõpetuse välitund Valkla kivi juures teisipäeval, 30. novembril.

Tegelikkuses on see suuresti intervjuu presidendiga, küsimused on ette valmistanud kogu keskkooliosa noored. Kohale tuleb paar klassitäit rahvast, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse esindajad ning muusikalist tuge pakub Kuusalu Pasunakoor.

Kokkusaamise kava:
10.50 – 10.59 – muusika, ÕE inimesed tutvustavad presidendile kooli ja valla esindajaid
11.00 – avasõnad
11.05 – presidendi sõnavõtt
11.20 – intervjuu
11.50 – arutelu, küsimused kohapeal
12.00 – ametliku osa lõpp, muusika

Seejärel toimub pildistamine, Naiskodukaitse pakub kuuma teed (seda pakutakse ka jooksvalt) ja sooja putru. Aeg vabaks suhtluseks.

Kohal on Kuusalu Kroonika. Sündmust kajastas ka Postimehe Haridusportaal ja Sõnumitooja.