Neljapäeval, 6. aprillil toimus meie koolis Ida-Harjumaa noorte suvetöö mess. Üritusel osalesid 8.- 12. klassi õpilased Kuusalu, Kolga, Kehra ja Loksa koolist, lisaks 12 ettevõtte esindajad.
Päeva juhatasid sisse 1a klassi tüdrukud tulpide tantsuga. Tervitussõnad andsid edasi Kolga ja Kuusalu kooli direktorid ning SA Innove esindaja Liis Mäeots. Töötukassa esindaja Aet Trei tutvustas riiklikku noortegarantii tegevuskava (vt ka https://www.tootukassa.ee/noortegarantii).
Põnevas ettekandes rääkis külaline väga vajalikest teemadest: noorteõigus, korrektse töölepingu sõlmimine, aga ka suhtlemisest tööandjatega ja võimalikest ohtudest tööpõllul. Interaktiivses Quizizz mängus said kõik oma tööõiguse-alased teadmised proovile panna.
Messil pakkusid ettevõtjad noortele palju erinevaid töökohti. Otsiti näiteks matkakorraldajaid, klienditeenindajaid, töömehi-naisi, giide, õmblejaid, kokaabilisi, nõudepesijaid ja kalapüüdjaid.
Päeva juhtisid 10. klassi õpilased Jessica Liitvee ja Siim Maran.
Oli väga asjalik ja põnev päev ning mitmed õpilased leidsid tänu messile endale suveks töövõimalusi.
Täname kõiki, kes andsid oma panuse messi kordaminekuks! Vaata ka pilte pildigaleriis.

Kokkuvõtte kirjutas 10. klassi õpilane Katre Kuusk, pilte tegi Helen Bender.