Vaata pilte seinalehtedest pildigaleriist.

Žürii tõstis esile parimad postrid:
Aleksander Tammert, 8b klass– Sisu ja kujunduse väga hea kooskõla.
Ivar Stukolkin, 1a klass – Parim idee ja eeskujulik teostus.
Rein Aun, 1c klass– Hästi toodud välja põlvkondade sidususe teema ja oskuslik info edastamine.

Kuusalu keskkooli kooliolümpiamängude komitee kuulutab välja

EESTI OLÜMPIAMEDALISTIDE SEINALEHTEDE KONKURSI

Kõikidel klassidel palume 20. veebruariks valmistada kooli poolt antud värvilisele aluspaberile uuriv-kirjeldav ja illustreeritud seinaleht loosiga tõmmatud olümpiasportlase kohta. Kui sportlase kohta on materjali vähevõitu, siis täiendavat uurimismaterjali on kindlasti rohkelt loositud olümpialinna ja –aasta ning spordiala kohta, mida see sportlane esindab.
NB! Uurige kindlasti välja, kas see sportlane on võitnud olümpiamedaleid ka mõnelt teiselt olümpialt!
Kõikidest seinalehtedest kokku loodame saada galeriisse toreda näituse! Kellel seinaleht varakult valmis, võib eksponeerida seda näituseni oma klassis või tuua hoiule spordikeskuse juhataja juurde.

Seinalehti hindab kooliolümpiamängude komitee ja parimad saavad auhinnad!

Klasside loosimise tulemust vaata tabelist:

Aasta Koht Sportlane Ala Võistlusala Medal Klass
1912 Stockholm Martin Klein Kreeka-rooma maadlus I keskkaal Hõbe 7a
1920 Antwerpen Jüri Lossmann Kergejõustik   Hõbe 4a
1920 Antwerpen Alfred Neuland Tõstmine Kergekaal (67,5 kg) Kuld 9a
1924 Pariis Aleksander Kolmpere Kergejõustik Kümnevõistlus Pronks 10b
1928 Amsterdam Arnold Luhaäär Tõstmine   Hõbe 6b
1936 Berliin Nikolai Stepulov Poks   Hõbe 2c
1936 Berliin Kristjan Palusalu Vabamaadlus Raskekaal (üle 87 kg) Kuld 8a
1952 Helsingi Bruno Junk Kergejõustik Käimine Pronks 2a
1960 Rooma Hanno Selg Moodne viievõistlus   Hõbe 5b
1964 Tōkyō Rein Aun Kergejõustik Kümnevõistlus Hõbe 1c
1968 México Jaan Talts Tõstmine   Hõbe 7b
1972 München Svetlana Tširkova Vehklemine Naiskondlik florett Kuld 1b
1972 München Jüri Tarmak Kergejõustik Kõrgushüpe Kuld 3c
1980 Moskva Mait Riisman Veepall   Kuld 11
1980 Moskva Ivar Stukolkin Ujumine 4x200 m vabalt teade Kuld 1a
1980 Moskva Viljar Loor Võrkpall   Kuld 4b
1988 Calgary Allar Levandi Kahevõistlus   Pronks 2b
1988 Sŏul Jüri Tamm Kergejõustik Vasaraheide Pronks 3a
1992 Barcelona Erika Salumäe Jalgrattasport Trekisprint Kuld 3b
1992 Barcelona Toomas Tõniste, Tõnu Tõniste Purjetamine   Pronks 9b
2002 Salt Lake City Jaak Mae Murdmaasuusatamine 15 km klassikatehnikas Pronks 12
2004 Ateena Jüri Jaanson Sõudmine   Hõbe 6a
2004 Ateena Aleksander Tammert Kergejõustik Kettaheide Pronks 8b
2006 Torino Kristina Šmigun Murdmaasuusatamine 10 km klassikatehnikas Kuld 5a
2012 London Heiki Nabi Kreeka-Rooma maadlus Raskekaal (kuni 120kg) Hõbe 10a
Attachments:
Download this file (EOM-klassid.xls)EOM-klassid.xls[ ]58 kB