Teisipäeval Lasnamäe Kergejõustikuhallis peetud Harjumaa koolidevahelistelt sisekergejõustikuvõistlustelt võitsid meie kooli õpilased 8 medalit.
Ainsa kuldmedali võitis Kuusalule Argo Seljand 6.-7. klassi poiste 1000m jooksus. Kõrgushüppes kuulus talle hõbemedal. Hõbemedali võitsid ka Risto Udusaar 6.-7. klassi poiste kuulitõukes ja Cristina Kivisik 8.-9. klassi tüdrukute kuulitõukes. Pronksmedalile võitlesid end Mareike Averson 10.-12. klassi tüdrukute kuulitõukes, Joonas Laanpere 10.-12. klassi poiste kaugushüppes, Marko Laanemets 10.-12. klassi poiste 1000 m jooksus ning Jesse Lauter kuni 5. klassi poiste 600 m jooksus.
Kahe neljanda kohaga pidi leppima Mattias Idavain 10.-12. klassi poiste 60 m jooksus ja kõrgushüppes. Neljandad kohad said veel Marten Mänd kuni 5. klassi poiste kaugushüppes, Ruudi Pirnpuu sama vanuste poiste kõrgushüppes
ja Anette-Marie Vija 6.-7. klassi tüdrukute 600m jooksus. Kuuenda koha said Liisbel Almet kuni 5. klassi tüdrukute kaugushüppes, Mareike Averson 10.-12. klassi tüdrukute 60 m jooksus ja Eeva-Maria Jõesalu 10.-12. klassi tüdrukute 600m jooksus ning Karl Jaco Daniel 6.-7. klassi poiste 60m jooksus.

Kokku saavutas Kuusalu Keskkool võistkondliku III koha. Õnnitleme kõiki osalejaid ja treenereid!

Reedel ja laupäeval peeti Viljandis XVI rahvusvaheline võrkpallivõistlus "Sadolin Cup". Turniiril osalesid Eesti ja Läti gümnaasiumiosa segavõistkonnad. Meie kooli võistkond koosseisus Joonas Laanpere, Mattias Idavain, Nikolai Treiberg, Karl Erich Orgusaar, Martin Peegel. Anete Samelselg, Mareike Averson, Gätriin Hobta saavutas Ezernieki Keskkooli (LAT), Hugo Trefneri Gümnaasiumi ja Suure-Jaani Gümnaasiumi järel neljanda koha. Võistkonna parima mängija auhinna sai Joonas Laanpere ja üllatusmängija auhind kuulus Anete Samelseljale.

Kolmapäeval ja neljapäeval osalesid meie kooli 8 - 9 klassi poisid EKSL korvpalliturniiril Tormas, kus saavutati viies koht. Võistkond mängis koosseisus Egert Gahler, Brent Põhjala, Martin Rudakov, Simon Sarap, Mathias Meigas, Kaur ja Karel Taal.

20. jaanuaril Loksa ujulas toimunud Eesti Koolispordi Liidu vabariiklikel meistrivõistlustel ujumises võitis Jakob Mattias Oja 6. - 7. klassi poiste arvestuses 50 m rinnuliujumises hõbemedali ajaga 37.33.

Tüdrukute teatevõistkond koosseisus Gizela Gunin, Maarja Katherine Link, Laura Murel, Joanna Roopa, Ingrid Rebane ja Helena Urva võitsid 6x50 m vabalt teateujumises pronksmedalid.

Kuusalu Keskkool saavutas üldkokkuvõttes kõrge neljanda koha.

Neljapäeval 2. märtsil selgitati Viljandis, Valgas, Kohilas ja Jõhvis 1.-3. klassi poiste ja tüdrukute piirkonnameistrid rahvastepallis. Meie kooli poisid võistlesid õpetaja Sergo Treufeldi juhendamisel Viljandis. Poistel õnnestus saavutada TUBLI neljas koht! Kuusalu KK esindasid sel turniiril Bruno Sergio Treufeld, Leonard Artur Vatunen, Andreas Vilbaste, Ruben Käärst, Mikk Teinlum, Ragnar Lepmaa, Joonatan Palgi ja võistkonna kapten Kaspar Klemmer. Palju õnne kõigile!

Reedel, 13. jaanuaril 2017 tunnustas Harjumaa Spordiliit spordiaasta 2016 parimaid Kose Kultuurikeskuses.
Kolmandat aastat järjest võitis Kuusalu Keskkool Harjumaa koolidevahelise kompleksarvestuse karika.
Auhinda olid vastu võtmas kooli direktor Vello Sats, õpetajad Margit Jäetma, Maria Trei, Margus Keerma, Ingrit Keerma ja Sergo Treufeld. Palju õnne!