Comenius Regio projekti kokkuvõttev eestikeelne raamat: Comenius 2013.

2011-2013 projektitegevusi tutvustav ajaveeb: http://llp-traditions.blogspot.com/

Bulgaariakeelne projekti kokkuvõttev infobrožüür

"Sotsiaalse tõrjutuse ennetamine kultuuritraditsioonide kaudu"
Kuusalu, 31. oktoober 2012 Kuusalu Keskkooli lugemissaalis
KAVA:
10.45 saabumine, tervituskohv
10.55 konverentsi avamine
11.05 "Traditions in holidays" – Bulgaaria külalised
11.20 Ülevaade projekti sihtrühmast Kuusalus, Kai Sinisalu
11.25 Kokkuvõte Kuusalu vallas läbiviidud küsitlusest – Lana Toomvap
11.35 Kultuuritraditsioonid kooli õppekavas – Viive Abel, Kai Peterson
11.45 Kohvipaus
12.00 Ühisarutelu
12.30 Konverentsi kokkuvõte
12.45 Konverentsi lõpetamine

Konverents toimub Bulgaaria Vratsa linna ja Kuusalu valla regionaalse Comeniuse projekti "Kultuuritraditsioonide säilitamine ja arendamine kui võimalik tegur noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamiseks" raames.

Oma soovist konverentsil osaleda palun andke teada 30.oktoobriks aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Comeniuse projekt "Kultuuritraditsioonide säilitamine ja arendamine kui võimalik tegur noorte sotsiaalse tõrjutuse ennetamiseks" on Bulgaaria Vratsa linna ja Kuusalu valla regionaalne projekt aastatel 2011-2013.
Koostöö peamine eesmärk on arendada ja vahetada parimaid Euroopa kogemusi algklassiõpilaste sotsiaalse tõrjutuse vältimiseks kahe erineva partnerregiooni, Bulgaaria ja Eesti kultuuritraditsioonide säilitamise ja arengu kaudu.
Projekti sihtrühm on lasterikastest peredest ja toimetulekuraskustega peredest pärit lapsed ja erivajadustega lapsed.
Sihtrühma sotsiaalne kaasamine toimub koolis ja noortekeskuses rahvalike tähtpäevade tähistamise, rahvatantsu- ja laulu ning käsitööringide tegevuse kaudu. Väga oluline on, et sihtrühma kuuluvad lapsed saavad kõigis tegevustes osaledes eduelamuse ja selle kaudu paraneb nende eneseteadlikkus, seega toimub nende sotsiaalne kaasamine. Riskirühma kuuluvate laste vanemate ja vanavanemate kaasamine erinevatel üritustel on väga tähtis, et ennetada laste sotsiaalset tõrjutust.
Projekti kajastab mõlema partnerregiooni ühine ajaveeb aadressil http://llp-traditions.blogspot.com/
2011/2012 õppeaastal toimunud tegevustest Kuusalu koolis on ülevaade siin: raamat-2012
Lähemalt saab projektist lugeda Kuusalu valla kodulehel: www.kuusalu.ee
31. oktoobril toimub Kuusalu Keskkoolis konverents koos Bulgaaria projektipartneritega "Sotsiaalse tõrjutuse ennetamine kultuuritraditsioonide kaudu".

Kuusalu koolil, noortekeskusel ja vallal olid 2.-7. maini külas 12 haridustöötajat Bulgaaria Vratsa linnast: koolidest ja vabaajakeskusest, samuti kaks kooliinspektorit. Partnermaa külastused on üks oluline osa Comenius Regio koostööprojektis. Siinviibimise käigus pöörasid külalised tähelepanu õpilaste sotsiaalse tõrjutuse ennetamisele kultuuritraditsioonide säilitamise ja arendamise kaudu. Tutvuti õpilaste vaba aja veetmise võimalustega koolis, spordikeskuses ja Kuusalu Noortekeskuses. Huviga jälgiti koolis algklassiõpilaste kevadballi ja lastekoori kontserti ning õhtul rahvamajas toimunud folkloorikontserti.
Kultuuritraditsioonidega tutvumiseks külastati kultuuriajaloolisi paiku Kuusalu vallas ja Tallinnas.
Sügisel tulevad bulgaarlased taas Kuusallu, siis toimub koolis projekti tutvustav ühiskonverents.
Projekti rahastab SA Archimedes Hariduskoostöö Keskuse Elukestva õppe programm.
Projekti kajastab ajaveeb http://llp-traditions.blogspot.com/