Õpilase toetamine koolis:
Õppetoe juht toetab ja koordineerib haridusliku erivajadustega õpilaste õpet koolis. Teeb koostööd lastevanemate, õppetoe meeskonna, õpetajate ning kooliväliste partneritega.
Maarika Rohi - õppetoe juht:
Koolipsühholoogi töö on suunatud sellele, et toetada õpilaste arengut ja koolis edasijõudmist. Koolipsühholoog abistab õpilasi nende suhtlemise, käitumise, õppimise ning emotsionaalsete probleemide puhul. Selgitab koostöös eripedagoogiga välja õpiraskuste põhjuseid, kasutades teaduspõhist litsenseeritud hindamisvahendit. Vajaduse korral nõustab koolipsühholoog lapsevanemaid, kooli juhtkonda ja õpetajaid. Samuti aitab ta kaasa kooli kui terviku paremale toimimisele.
Astrid Rõuk - koolipsühholoog:
Natalja Krassilnikova - koolipsühholoog:
Kateryna Kovtun - psühholoog:
Eripedagoogi töö on välja selgitada põhjus, miks konkreetse õpilase jaoks on üks või teine aine raske ning leidma sobiva võtte või meetodi, et õppimine oleks jõukohane. Eripedagoogi töö on äärmiselt vajalik ja vastutusrikas, et aidata hariduslike erivajadustega lastel õppida ja uusi teadmisi omandada. Eripedagoog arendab õpilase tähelepanu- ja keskendumisvõimet, mõtlemisprotsesse, mälu ja kõnet. Oma tööga aitab eripedagoog nii erivajadustega õpilasi, nende vanemaid kui ka õpetajaid.
Piret Kukk - eripedagoog:
Tiina Piksar - eripedagoog:
Eva Arusoo eripedagoog:
Sotsiaalpedagoogi töö eesmärgiks on aidata kaasa heade omavaheliste suhete kujunemisele õpilaste endi ning õpilaste ja õpetajate vahel. Õpilastele sotsiaalsete oskuste õpetamine, parendamine, erinevate sotsiaalsete ja toimetulekuprobleemide ennetamine ning leevendamine, tegutsemisvõime ja toimetuleku toetamine nii individuaal- kui võrgustikutöös pedagoogiliste vahenditega.
Jane Peters - abiõpetaja sotsiaaltöö valdkonnas:
***********************************************************************
Abivajav laps on laps, kelle heaolu on ohustatud või kelle käitumine ohustab tema enda ja teiste isikute heaolu. Lastekaitseseadus näeb ette, et iga inimene, kes märkab abivajavat last, peab teatama kohaliku omavalitsuse üksusele või lasteabitelefonil 116 111.
Abivajavast lapsest teatamine ja andmekaitse
***********************************************************************
Ligipääsetavus ratastooliga
Kuusalu Keskkooli parklas on nõuetekohane invaparkimiskoht. Kooli välisukse ette võib parkida abivajajat transportiv sõiduk.
Uues algklasside osas on täielik ligipääs ratastooliga. Teisele korrusele saab liftiga, olemas on invatualettruum.
Põhikooli- ja gümnaasiumiosas saab ratastooliga vabalt liikuda esimesel korrusel, olemas on invatualettruum, teisele korrusele ratastooliga iseseisvalt liikuda ei saa.
Abi saamiseks võtta ühendust tel 602 4371.
***********************************************************************
- Hariduse Tugikeskus on Kuusalu vallavalitsuse allasutus.
- Hariduse tugiteenused on tasuta.
- Teenuse osutamise käigus selgitatakse välja lapse õppimise või käitumisega seotud probleemid ning võimalused lapse arengu ja toimetuleku toetamiseks.
- Keskuse spetsialistid pakuvad eripedagoogilist, logopeedilist, psühholoogilist, sotsiaalpedagoogilist nõustamist Kuusalu valla koolieelikutele ja kooliealistele lastele ning õpetajatele ja vanematele, kes puutuvad kokku lapse arengu-, õpi- ja/või käitumisprobleemidega.
- Keskuse töötajate hulka kuulub ka tervishoiutöötaja lasteaedades.