Registreeri aadressil: 

https://www.kuusalu.edu.ee/ettevotluspaev/registreeru

I töötuba kell 11:00-12:30

II töötuba kell 13:00-14:30

ruum

1

“Loome maastikku” - maastikuarhitektuur / Maaülikool

“Looma keha lugu” - veterinaarmeditsiin / Maaülikool

201

2

Majutus- ja toitlustusteeninduse töötuba / Tallinna Teeninduskool

Majutus- ja toitlustusteeninduse töötuba / Tallinna Teeninduskool

202

3

Käsitööettevõtluse 50 erinevat varjundit / Lahemaa Pärimuskoda

Käsitööettevõtluse 50 erinevat varjundit / Lahemaa Pärimuskoda

216

4

Inseneeria – loogiline mindset maailmast ja lai töökohtade valik / Nordic Custom/Harju Elekter

Inseneeria – loogiline mindset maailmast ja lai töökohtade valik / Nordic Custom/Harju Elekter

122

5

Kuusalu Noortevolikogu backstage / Noorte Volikogu

Õpetajaameti võlu ja valu

aula

6

Europassi võimalused / Europass

Europassi võimalused / Europass

121

7

Parkla ehitus ja karjääritee kujundamine / Tallinna Tehnikakõrgkool

Robotite programmeerimine / Tallinna Tehnikakõrgkool

215

8

(Persooni)brändingu tähtsus läbi elu ja töö kulgemisel / Andres Paomees

(Persooni)brändingu tähtsus läbi elu ja töö kulgemisel / Andres Paomees

120

9

Õppimisvõimalused ja sisseastumine koolidesse.  (8.-9. kl) / Töötukassa

Kuidas leida oma tee? (10.-11. kl) / Töötukassa

117

10

CV. Kuidas kandideerides silma jääda? (10.-12. kl)

CV. Kuidas kandideerides silma jääda? (10.-12. kl)

119

11

Välismaal õppimise plussid ja miinused / ASSE õpilasvahetus

Vabatahtlikuna suurüritusel / Laura Murel

214

12

“Kuidas aidata muuta maailma üks idee korraga?” Sotsiaalne ettevõtlus / Katri-Liis Lepik

“Kuidas aidata muuta maailma üks idee korraga?” Sotsiaalne ettevõtlus / Katri-Liis Lepik

212

TÖÖTOAD 
* registreerimine avaneb 14. jaanuar kell 12:00 ja lõppeb 19. jaanuari õhtul aadressil https://www.kuusalu.edu.ee/ettevotluspaev/registreeru
* igasse töötuppa saab registreeruda max 18 õpilast 

  1. A) “Loome maastikku” - maastikuarhitektuur / Maaülikool (201) 
    Töötoas katsetame kiirvisandamist ja maastikumudeli loomist kineetilise liivaga. 
    B) “Looma keha lugu” - veterinaarmeditsiin / Maaülikool (201)

Töötoas teeme elusloomale kliinilist ülevaatust ja paneme kunstlooma peal paika tema anatoomilised struktuurid. NB! Töötoas on kohapeal koer, palun arvesta sellega, kui oled koera suhtes allergiline, pelglik vms! 

  1. Majutus- ja toitlustusteeninduse töötuba / Tallinna Teeninduskool (202)

Töötoa eesmärk on pakkuda õpilastele praktilist ülevaadet majutusest ja toitlustusteenindusest. Töötuba sisaldab täpsusvalamist ning salvrätikute ja käterätikute voltimist. 

  1. Käsitööettevõtluse 50 erinevat varjundit / Lahemaa Pärimuskoda(216)

Käsitööettevõtja Liis Burk, Lahemaa pärimuskoja perenaine, viib ettevõtluspäeva raames läbi projektijuhtimise, turunduse, mainekujunduse jt iseendale tööandjaks olemisega seotud teemadest läbipõimitud töötoa. Tuletame meelde,  miks erinev käeline tegevus on oluline just noortel ning teeme ka lihtsama meisterdamise koos. 

  1. Inseneeria – loogiline mindset maailmast ja lai töökohtade valik / Nordic Custom/Harju Elekter (122) 
    Kui küsida insenerilt, kas inseneeria on keeruline eriala, mida õppida, siis vastus on jah on küll. Kuid kui insenerilt küsida mõni detailne valem, siis tõenäoliselt insener jääb jänni selle vastusega. Miks siis õppida inseneeriat, kui niikuinii asjad ununevad? Vastus on lihtne, piisavalt kaua antud eriala omandades saadakse inseneri mindset, tänu millele mõistetakse, kuidas asjad toimivad või kuidas midagi toota. Tulles tagasi detailsete valemite juurde, siis tõepoolest, insenerid ei õpi neid pähe enamasti, aga nad teavad, kust leida antud valemeid ja kuidas neid rakendada. Sellest kõigest täpsemalt tulevad rääkima Kuusalu Keskkooli vilistlased, kes hetkel õpivad Taltechis magistratuuris eriala Tootearendus ja tootmistehnika. Tutvustakse enda eriala; tehakse ülesandeid, mis viivad inseneri mindseti suunas ja räägitakse, millised töökohad ja võimalused avanevad inseneeria valdkonnas. 
  1. A) Kuusalu Noortevolikogu backstage / Noorte Volikogu (aula)

Tule ja heida pilk Kuusalu Noortevolikogu telgitagustesse – räägime, kuidas noored mitte ainult ei unista paremast vallast, vaid ka loovad seda! Räägime, kuidas noortevolikogu annab võimaluse kaasa rääkida vallaelu kujundamisel, milliseid kogemusi ja oskusi osalemine annab ning kuidas toimub koostöö vallavalitsusega. Võimalus küsida kõike ja jagada omi mõtteid ehk isegi liitud meiega!

B) Õpetajaameti võlu ja valu / Vestluspaneel, osalevad Nikita Kljukin, Reesi Kuslap, Mariella Soom ja Kerttu Saagpakk (aula)

Mis on õpetajaameti ilud ja valud — miks võib see olla kõige keerulisem, aga ka kõige ägedam amet maailmas? Tule kuula inspireerivaid ja ausaid lugusid sellest, kuidas õpetajad maailma muudavad – nii rõõmu kui ka tõeliste katsumuste kaudu! Saa teada, miks tasub õpetajaks hakata, mis motiveerib inimesi seda teekonda valima ja kuidas just nemad saavad tulevaste põlvkondade elu kujundada. Töötoas jagavad oma kogemusi ja mõtteid staarõpetaja Reesi Kuslap, õpetajaks õppiv noor tegija Nikitka Kljukin ning (muusikast pakatav) Kerttu Saagpakk. See on võimalus saada aimu õpetajaameti köögipoolest ja leida vastused küsimusele: miks just mina peaksin õpetajaks saama? Võta kaasa oma küsimused ja mõtted – vaatame, kas töötoa lõpuks võib sinuski peituda tulevane õpetaja!

  1. Europassi võimalused / Europass (121) 
    Töötuba sisaldab Europassi tutvustust ja toob esile pikaajalise kasu õppijale tema karjääri valikutes. Töötuba pakub  praktilise profiili loomist, mis on juhendaja poolt toetatud. Töötoas osalejal peab olema võimalus siseneda e-id teenust kasutades (mobiil-id või id kaart koos PIN1 paroolidega mõlemal juhul- NB! Smart-id ei tööta selle lahenduse puhul). Autentimine on vajalik ja eelduseks, et töötoas endale Europassi profiil saada. Vajalik on igal osalejal omada nutitelefoni.  
    Europass aitab sind õpingute või karjääri järgmises etapis, võimaldades sul: tutvuda usaldusväärsete ja sinu vajadustele vastavate õppimis- ja töövõimalustega Euroopas;  kaardistada oma oskusi ja kogemusi; koostada CVsid ja kaaskirju, kasutades kergesti redigeeritavaid vorme; leida linke vajalike tugivõrgustike juurde. 
    Registreeri ennast kohe osalejaks töötoas ja saa endale isiklik Europassi profiil! 
  1. A) Parkla ehitus ja karjääritee kujundamine / Tallinna Tehnikakõrgkool (215)

Töötoa esimeses osas lahendame koos parkla ehituse ülesande. Tegutseva ehitusinseneri tööülesande näidis, mille käigus on võimalik seostada õpitud reaalaineid päris eluga. Ülesande sooritamise käigus õpid parklate ja kõnniteede rajamise ning eelarvestamise kohta. Ja teises osas saad karjääri ülesande, mille lahendamise käigus saad parema arusaamise oma võimaliku karjääritee kujundamisest insenerivaldkonnas.

B) Robotite programmeerimine / Tallinna Tehnikakõrgkool (215)

Töötoa alguses on Tallinna Tehnikakõrgkooli tutvustus ja seejärel robotite programmeerimise praktiline ülesanne, mille käigus saad teada, mis komponentidest robot koosneb ning õpid robotite programmeerimist. Lisaks keskendutakse töötoas karjääriplaneerimisele.

  1. (Persooni)brändingu tähtsus läbi elu ja töö kulgemisel / Andres Paomees (120) Brändingu konsultant ja Solaris Keskuse kommunikatsioonijuht Andres Paomees II, viib ettevõtluspäeva raames läbi õpitoa, mille teemadeks on (persooni)bränding, turundus, kommunikatsioon ja ettevõtlikkus. Seda kõike läbi tema isikliku teekonna, mille osaks on õnnestumised ja loomulikult ka ebaõnnestumised elus, haridusteel ja tööl. Kui soovid kuulata ja inspiratsiooni leida, kuidas tasapisi iseennast leida ja kuidas see enda kasuks tööle panna, siis oled oodatud. 
  1. A) Õppimisvõimalused ja sisseastumine koolidesse.  (8.-9. klass) / Töötukassa (117)

Õppimisvõimaluste valik on muutunud iga aastaga mitmekesisemaks. Kuidas leida see kool, mis huvi pakub, kus jaksab õppida ja mis sobib Sinu huvide ja võimetega? Haridusmaastikul on muutuseid, mis puudutavad just 9. klassi lõpetajat. Vaatame koos läbi, kust leida infot ja mis on need olulised detailid, millega sisseastumisel arvestama pead.

 
B) Kuidas leida oma tee? (10.-11. klass) / Töötukassa (117)

Töötoas saad mõtteid, mida kõike saad ära teha selleks, et sinu karjäärivalik oleks läbi mõeldud. Kuidas leida see päris oma töö? See amet, mida hea meelega õppima lähed ja mille nimel sa tulevikus hommikuti üles ärkad.

Vaatame koos üle, mida teha selleks, et aru saada, mis sulle huvi pakub. Uurime, kuidas ja kust leida õppimisvõimalusi Eestis ja välismaal. Juttu tuleb ka sellest, mida kõike saad ise ära teha juba nüüd, et ülikooli sisse astumisel paremini silma jääda.

  1. CV. Kuidas kandideerides silma jääda? (10.-12. klass) / Töötukassa (119)

Soovid leida tööd, mis sulle meeldib? Soovid silma jääda teiste kandidaatide hulgast? Tule kohale ja saa teada, milliseid nippe kandideerimisel kasutada, et tihedas konkurentsis silma jääda.

  1. A) Välismaal õppimise plussid ja miinused / ASSE õpilasvahetus (214) 
    Erinevad võimalused, alates põhikoolist kuni ülikoolini. 

B) Vabatahtlikuna suurüritusel / Laura Murel (214)

Räägin suurüritustel vabatahtlikuna osalemise väljakutsetest, rõõmudest ja väärtuslikest õppetundidest, mis on aidanud kasvatada ettevõtlikkust ja arendada uusi oskusi. Tutvustan, mis on Tallinna merepäevad ja The Tall Ships Races ning kuidas igaüks saab nende toimumisele kaasa aidata. Jagan praktilisi näpunäiteid, kuidas leida vabatahtliku töö võimalusi ja kasutada neid enda arenguks.  

  1. “Kuidas aidata muuta maailma üks idee korraga?” Sotsiaalne ettevõtlus / Katri-Liis Lepik (212)

Katri-Liis Lepik on Tallinna Ülikooli dotsent ning sotsiaalse ettevõtluse magistriprogrammi juht. Ta on sotsiaalse ettevõtte Skill Mill juhatuse liige Inglismaal ning olnud oma ettevõtlusideedega 2 korda Ajujahi Top 30 hulgas. Lisaks tegutseb Katri-Liis rahvusvaheliselt sotsiaalse ettevõtluse mentori ja koolitajana. Töötoas saad teada, mis on sotsiaalne ettevõtlus ja ülevaate selle tunnustest:

  • Põhieesmärk on mõjutada positiivselt inimeste toimetulekut, heaolu või keskkonda, mida ka mõõdetakse
  • Jätkusuutlik majandusmudel
  • 50.1+% kasumist reinvesteeritakse põhieesmärgi saavutamisse
  • Ettevõte pakub tasu eest kaupu või teenuseid