Kooliõde Natalja Skipitiene töötab Kuusalu koolis järgmiselt:

E - K    8.00-15.00

R         8.00- 12.00

Neljapäeviti on kooliõde Kolga koolis.

Kooliõega saab ühendust võtta tel. 6024379 või e-maili teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kooliõe ettekanne lastevanemate koosolekul 29.09.2016: Tervishoiuteenus koolis

Kooliõde osutab koolitervishoiuteenust koostöös õpilase, tema perekonna ja koolipersonaliga ning see sisaldab nelja üksteisega tihedalt seotud tegevusvaldkonda:

• Tervise ja heaolu edendamine
  • Haiguste ennetamine
  • Tervise järelevalve
  • Esmaabi.

NB! Koolitervishoiuteenus ei sisalda haiguste ravi.

Viirusnakkuste põdejatel soovitame:
• Koju jääda ja ennast terveks ravida, kuna haigestunu võib teisi nakatada kuni seitse päeva.
Haigena tööl/koolis/lasteaias käimine kurnab ka organismi;
• Köhides ja aevastades tuleks nina ja suu salvrätiga katta,
• Vältida silmade puudutamist,
• Pesta tihti käsi.

Käte pesemise tehnika
• Tehke käed ja randmed voolava vee all korralikult märjaks.
• Pange kätele piisav kogus vedelseepi.
• Hõõruge peopesi vastamisi. Hõõruge sõrmevahesid peopesa ja käeselja poolt.
• Hõõruge parema käe peo-pesas vasaku käe sõrmede pealispindu ja vastupidi. Hõõruge pöidlaid.
• Hõõruge sõrmeotsi. Loputage käed veega ja hõõruge seep kätelt maha. Kuivatage käed hoolikalt.
• Nüüd on käed puhtad!

Kuidas kaitsta ennast gripi eest: vaata.

"Hingamisteede ägedad infektsioonhaigused lastel ja nende kodused ravivõtted". See on mõeldud lapsevanemate abistamiseks just nüüd, haigestumiste hooajal. Juhend annab hüva nõu enamlevinud sümptomitega (palavik, nohu, köha, valu) toime tulemiseks koduses keskkonnas ning aitab ka otsustada,  millal on vaja pöörduda perearstikeskusesse või haiglasse.

Kasulikud lingid:

www.haigekassa.ee

www.terviseamet.ee

www.inimene.ee

www.toitumine.ee

www.vaktsineeri.ee

Attachments:
Download this file (gripp.doc)gripp.doc[ ]32 kB
Download this file (Hingamisteede_infektsioonid_EST_20.12.2012.pdf)Hingamisteede_infektsioonid_EST_20.12.2012.pdf[ ]2340 kB
Download this file (Sügelised.doc)Sügelised.doc[ ]51 kB