19.02.2015 kell 11.00 - 15.30 toimub Kuusalu Keskkooli aulas Kuusalu valla koolide ja ettevõtete ühisseminar.

Seminari eesmärk on huvi tekitamine ettevõtluse vastu, ettevõtlusteadlikkuse suurendamine.
Seminari sihtgrupid: Kuusalu valla koolide ja Loksa Gümnaasiumi õpilased alates 8. klassist; haridusasutuste (ka lasteaedade) juhid ja pedagoogid, hoolekogude liikmed; vallas tegutsevad ettevõtjad ja ettevõtete esindajad.

Kava:

11.00 Avasõnad Urmas Kirtsi, Kuusalu vallavanem; Vello Sats, Kuusalu Keskkooli direktor
11.10 Ettevõtlikkusest ja ettevõtlusest noorele ja õppeasutusele Jekaterina Gvirdžišvili, SA HEAKi noorte koordinaator
11.30 Startup ettevõtte ABC Martin Goroško, Tehnopoli turundusjuht
12.15 Lõuna kooli sööklas
12.35 – 13.35 Ettevõtete tutvustused:

Balti Spoon OÜ, Leelo Esken
BeTeGe OÜ, Jaan Masing
Jacobs OÜ, Kaidi Jacobs
Kiiu Soon OÜ, Silver Jõginõlv
Kollase Ekskavaatori OÜ, Veiko Ponn
Leedikõrve Taimekasvatusühistu, Jaanus Hein
Nordic Houses KT OÜ, Argo Saul
OK Ehitusteenus OÜ, Osvald Kelder

13.45 Rühmatööd *
14.15 Rühmatööde esitlused, tagasiside a 2-4 minutit
15.25 Lõppsõna Vello Sats, Kuusalu Keskkooli direktor

* Rühmatööd – eelregistreerimise alusel. Soovitavalt kodutööna toimub äriideede genereerimine, kohapeal edasiarendamine ja kolmeks tutvustavaks slaidiks vormistamine. Tagasiside eelpool esinenud ettevõtjatest koosnevalt žüriilt.

Rohkem infot rühmatöö kohta:
1. Õpilased grupeeruvad juba enne seminarile tulekut (2 – 4-liikmelised grupid) ning mõtlevad enne välja, mis on nende idee või millist toodet/teenust soovitakse pakkuma hakata. Kui tegu on näiteks internetipõhise teenuse või äpiga, siis peaks kindlasti olema läbi mõeldud, et kuidas raha teenitakse.
2. Rühmad võivad juba eeltööna valmis teha väikese presentatsiooni ning seda kohapeal täiustada (kooli poolt on olemas sülearvutid) või panevad tutvustuse kokku vaid kohapeal ning kasutavad võimalusel neid uusi teadmisi, mis värskelt on omandatud (aega 30 minutit, võimalus küsida nõu esinejatelt).
3. Õpilased presenteerivad oma ideed ning on valmis vastama täpsustavatele küsimustele, kuid arvestavad, et presentatsioon koos küsimustega ei tohiks võtta üle 4 minuti.
4. Tagasiside ja ettepanekud idee kohta.
NB! Registreerida külalised ja õpilaste nimed rühmade kaupa hiljemalt 13. veebruariks kell 14.00 aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..