ftype_doc Soovituslik kirjandus

Toredat lugemiselamust!

5. klass

1. Oskar Luts „Kevade“
2. Jaan Rannap „Koolilood“
3. Sören Olsson, Anders Jakobson „Berti päevik“
4. Silvia Rannamaa „Kadri“
5. Mary Mapes Dodge „Hõbeuisud“
6. Richard Roht „Jutte loomadest“
7. Aadu Hint „Angerja teekond“

6. klass

1. N.Philip „Piltidega müüdiraamat“ või Stephanidesed „Iidsete aegade lood“, I või II
2. Eno Raud „Lugu lendavate taldrikutega“ või Jan Brzechwa „Pan Kleksi akadeemia“
3. Eduard Bornhöhe Tasuja“ või Enn Kippel „Meelis“ või Mait Metsanurk „Ümera jõel“
4. Mary Mapes Dodge „Hõbeuisud“ või Jules Verne „Saladuslik saar“ või Ronald Reuel Tolkien „Kääbik“ või Mark Twain „Tom Sayweri seiklused“
5. Jaan Rannap „Tuukerkoer Torru” või Erich Kärstner „Emil ja salapolitseinikud” või Andreas Schlüter „Fotosüüdistus”
6. Michael Ende „Ilma lõputa lugu“ või Janno Põldma „Džuudopoisid“ või Helga Nõu „Pea suu“ või Kerstin Thorvall „Isa aseaine“ või Christian Nöstlinger „Vahetuslaps“ või Sylvia Wyner „Viimane võimalus“ või „Laste värk“ või „Saagu mis saab“

7. klass

1. Oskar Luts „Vaadeldes rändavaid pilvi“
2. Christian Nöstlinger „Vahetuslaps“
3. Dirk Walbrecker „Kambalugu“ või Sylvia Winer „Laste värk“ või Michael Ende „Ilma lõputa lugu“ või Christian Nöstlinger „Greteke Sackmeier“ või „Gretekese-Hansukese mure“
4. Jules Verne „15-aastane kapten“ või „Saladuslik saar“
5. Herta Laipaik „Professor Lillepooli kroonika“
6. John Ronald Reuer Tolkien „Kääbik“
7. Aidi Vallik „Kuidas elad, Ann?“

8. klass

1. Alexander Dumas „Kolm musketäri“ või Victor Hugo „Hüljatud“ või James Fennimore Cooper „Hirvekütt“
2. Charles Dickens „Oliver Twisti seiklused“ või Jules Verne „80 päevaga ümber maailma“ või Jules Verne „Saladuslik saar“
3. William Golding „Kärbeste jumal“
4. Aidi Vallik „Mis teha, Ann?“
5. August Kitzberg „Libahunt“
6. Üks luulekogu vabal valikul (näit. Hando Runnel, Doris Kareva, Leelo Tungal jt)
7. Helga Nõu „Pea suu!“ või „Kuues sõrm“ või „Tõmba uttu“


9. klass

1. Friedrich Reinhold Kreutzwald „Eesti rahva ennemuistsed jutud“
2. Eduard Bornhöhe „Kuulsuse narrid“
3. A.H.Tammsaare „Kõrboja peremees“
4. Mati Unt „Hüvasti, kollane kass“
5. Luulekogu (näit. Ehin, P.-E. Rummo, Tungal, Luik, Viiding, Kareva, Kaplinski, Arder, Sinijärv, Heinsaar – vaba valik)
6. Friedebert Tuglas „Popi ja Huhuu“, „Hingemaa“
7. Eduard Vilde „Pisuhänd“
8. Üks kaasaegne romaan vabal valikul.

10. klass
Antiikkirjandus
1. Sophokles “Kuningas Oidipus”
2. 5 kreeka müüti ( ”Iidsete aegade lood” I, II )

Renessanss
3. Boccaccio “Dekameron” ( 5 novelli )
4. W. Shakespeare “Romeo ja Julia” või “Kuningas Lear” või ”Hamlet” või “Windsori lõbusad naised”

Klassitsism
5. Moliere “Tartuffe”

Valgustuskirjandus
6. D. Defoe “Robinson Crusoe” või J. Swift “Gulliveri reisid” või Schiller “Wilhelm Tell”
7. J. W. Goethe “Noore Wertheri kannatused” või “Faust” I

Romantism
8. W. Scott “Ivanhoe”
9. V. Hugo ”Jumalaema kirik Pariisis” või ”Hüljatud”
10. A. Puškin ”Jevgeni Onegin”
11. M. Lermontov ”Meie aja kangelane”
12. L. Koidula ”Säärane mulk”

KOKKU ON VAJA LUGEDA 12 ERINEVASSE AJASTUSSE KUULUVAT TEOST, MIS TULEVAD KIRJANDUSE TUNDIDES KÄSITLEMISELE.

11.klass

September Edgar Allan Poe „Novellid“
Honore de Balzac „Isa Goriot“ või Flaubert „Madame Bovary
Oktoober Henrik Ibsen „Nukumaja“ või muu näidend
November Lev Tolstoi „Anna Karenina“ või „Sõda ja rahu“
Detsember Anton Tšehhov „Novellid“
Jaanuar Eduard Vilde „Külmale maale“
Veebruar Friedebert Tuglas 5 novelli
Märts Anton Hansen Tammsaare „Kõrboja peremees“ ja „Tõde ja õigus“, I osa
Aprill August Gailit „Ekke moor“ või „Toomas Nipernaadi“ või „Karge meri“
Mai August Mälk või Karl Ristikivi – 1 romaan omal valikul

12.klass

1. Ernest Hemingway või Erich Maria Remarque`i üks romaan
2. Albert Camus „Katk“ või Hermann Hesse „Stepihunt“ või Dino Buzzati „Tatarlaste kõrb“ või ......
3. Jerome D.Salinger „Kuristik rukkis“
4. Mihhail Bulgakov „Meister ja Margarita“
5. Jaan Krossi üks romaan
6. üks romaan eesti uuema aja kirjandusest (1995-2006)

Kirjanduse loetelu koostas emakeele sektsiooni juhataja Sirje Päll