6. aprillil tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel valge kaardi päeva, mille raames Eesti sportlased ja spordiinimesed näitavad koolikiusamisele valget kaarti ning kutsuvad üles kiusamisele vahele astuma.
Tänavuse valge kaardi päeva sõnum on "Mina ei lase kiusata. Ära Sina ka lase!"

Valge kaardi päeva tähistamise algatasid Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. See päev räägib sellest, kuidas sport suudab ühiskonda paremaks muuta – spordil on jõud inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua.

Päeva sümboliks on valge kaart - kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust.

Koolikiusamine on Eesti noorte jaoks suur probleem. Erinevate uuringute andmetel kogeb kooliaasta jooksul kiusamist keskmiselt viiendik Eesti kooliõpilastest, nooremate laste seas lausa iga neljas.

* Kutsume üles kõiki õpilasi ja lapsevanemaid tegema fotosid, kus näitate kiusamisele valget kaarti.
* Fotosid võib teha üksi või koos kaaslastega.
* Postitage foto 6. aprillil oma sotsiaalmeedia lehele.
* Juurde võib kirjutada sõnumi, millega kutsud üles kiusamisse sekkuma. Lisa postitusele teemaviiteid #äralasekiusata #WhiteCard ja/või #terveeestieest.

Valge kaardi päeval tahame öelda neile, kes kiusamist pealt näevad, et palun sekkuge. Just pealtnägijate reaktsioonidest sõltub kõige enam, kas kiusamine jätkub, võimendub või lõppeb.
Igaüks meist saab kiusamist peatada!